„Klasika visiems“ 2019

PROJEKTE „KLASIKA VISIEMS 2019“ skambės Ola Gjeilo „Saulėtekio mišios“ (Sunrise Mass)

Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vadovė R. Gelgotienė)
ir Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) (vadovas G. Gelgotas)

kviečia dalyvauti jau aštuntąjame projekte „Klasika visiems“. Šiais metais atliksime Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass).

Šiemet projektas vyks gruodžio 7 d., šeštadienį, repeticijų pradžia 10.00 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

„Klasika visiems“ koncertas įvyks gruodžio 7 d., šeštadienį, 19.00 val.

Registruokitės atsakydami į trumputę anketą adresu: www.promusica.lt/klasikavisiems2019

Prisilieskite prie amžinosios klasikos!

Papildoma informacija: www.facebook.com/KlasikaVisiems
Pasiteirauti: projektas@klasikavisiems.lt, tel. 8 615 70818.

„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) kolektyvų, trijų VU chorų „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) organizuojamas projektas ir paprastai dalyvaujant VU kameriniam orkestrui (vadovas Paulius Bernardas Koncė) ar kitiems atlikėjams.

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.

Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę į VU Šv. Jonų bažnyčią, visą dieną su pertraukėlėmis repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.

2018 m. skambėjo Camille Saint-Saëns „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12), 2017 m. skambėjo Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“, 2016 m. – Carlo Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabriel Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“.