Projekte „Klasika visiems 2014“ – romantizmo pradininko Franz Schubert Mišios G-dur
Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vadovė R. Gelgotienė) ir VU kamerinis orkestras (vadovas P. B. Koncė) kviečia atlikti austrų kompozitoriaus Franz Schubert Mišias G-dur.
Solistai:
Gunta Gelgotė (sopranas)
Mindaugas Zimkus (tenoras)
Dainius Puišys (baritonas)
Diriguoja Rasa Gelgotienė
„Klasika visiems“ koncertas vyks Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje
2014 m. gruodžio 6 d. 19 val.
Muzikinio edukacinio projekto „Klasika visiems“ rengėjai kviečia klasikinės muzikos entuziastus dalyvauti gruodžio 6 d., šeštadienį, 19 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje vyksiančiame koncerte, kuriame skambės austrų kompozitoriaus, romantizmo pradininko ir šio stiliaus žymiausio autoriaus Franzo Schuberto šedevras – Mišios G-dur. Jas atliks Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“, VU kamerinis orkestras ir solistai Gunta Gelgotė (sopranas), Tomas Pavilionis (tenoras) ir Dainius Puišys (baritonas) bei daugiau kaip du šimtai užsiregistravusių klasikos gerbėjų.
Koncertas ypatingas tuo, kad internetu užsiregistravę muzikos raštą pažįstantys dalyviai, VU kolektyvai ir solistai susitinka tik koncerto dieną ir po visą dieną trunkančių repeticijų kūrinį vakariniame koncerte atlieka klausytojams. „Kad ir kaip neįtikėtinai skambėtų, ši projekto koncepcija pasiteisina jau trečius metus iš eilės. Dalyvių netrūksta, susidomėjimas auga, natas pažįstantys žmonės mielai įsitraukia į gyvą muzikavimą“, – pasakojo projekto sumanytoja ir VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.
Pasak organizatorių, jie stengiasi, kad projektas kasmet supažindintų dalyvius su kuriuo nors vienu iš garsiausių pasaulio muzikos klasikos šedevrų. Pernai skambėjo italų baroko meistro Antonio Vivaldi „Magnificat“, užpernai – Wolfgango Amadeaus Mozarto „Requiem“. Šiemet pasirinktas romantizmo pradininkas ir ryškiausias kompozitorius Francas Schubertas bei jo Mišios G-dur. Mišios G-dur – žinomiausios iš vadinamųjų trumpųjų F. Schuberto mišių, sukurtos 1815 m.
Įdomu tai, kad kompozitorius jas parašė greičiau nei per savaitę, įkvėptas metais anksčiau savo gimtajai parapijai parašytų mišių sėkmės. Pas garsųjį Antonio Salieri muzikos mokęsis kompozitorius tuomet buvo tik aštuoniolikos, bet kūrinyje atsiskleidęs jo genialumas iki šiol niekam nekelia abejonių. Bendras šviesių ir melodingų Mišių G-dur paveikslas sukuria skaidrumo, aiškumo įspūdį ir parodo kompozitoriaus norą atskleisti nuoširdžiausius jausmus.
Ankstesniais metais didelio dalyvių susidomėjimo sulaukusio ir daugybę klausytojų sutraukusio edukacinio projekto tikslas – įtraukti muziką mėgstančius žmones į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų muziką mėgstančiųjų balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.