„Klasika visiems“ 2018

PROJEKTE „KLASIKA VISIEMS 2018“ SKAMBĖS Camille Saint-Saëns „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12)

Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vadovė R. Gelgotienė)
ir Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (vadovas P. B. Koncė)

kviečia dalyvauti jau septintajame projekte „Klasika visiems“. Šiais metais atliksime Camille Saint-Saëns „Kalėdinę oratoriją“ (Oratorio de Noël, op 12).

Mums talkins nuostabūs solistai –

Gunta Gelgotė
Nora Petročenko
Ivan Gusev (Rusija)
Dainius Puišys
Vita Rimienė
Julija Snežko
.

Šiemet projektas vyks gruodžio 15 d., šeštadienį, repeticijų pradžia 10.00 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

„Klasika visiems“ koncertas įvyks gruodžio 15 d., šeštadienį, 20.00 val.

Registruokitės atsakydami į trumputę anketą adresu: www.promusica.lt/klasikavisiems2018

Prisilieskite prie amžinosios klasikos!

Papildoma informacija: www.facebook.com/KlasikaVisiems
Pasiteirauti: projektas@klasikavisiems.lt, tel. 8 615 70818.

„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) kolektyvų, trijų VU chorų „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) bei VU kamerinio orkestro (vadovas Paulius Bernardas Koncė), organizuojamas projektas.

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.

Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę į VU Šv. Jonų bažnyčią, visą dieną su pertraukėlėmis repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.

2017 m. skambėjo Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“, 2016 m. – Carlo Orffo „Carmina Burana“, 2015 m. – Gabriel Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“.