„Klasika visiems“ 2016

PROJEKTE „KLASIKA VISIEMS 2016“ SKAMBĖS CARL ORFF „CARMINA BURANA“


Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vadovė R. Gelgotienė)
kviečia dalyvauti muzikiniame-edukaciniame projekte „Klasika visiems“ ir
atlikti įspūdingąjį Carl Orff šedevrą „Carmina Burana“

Solistai:

GUNTA GELGOTĖ (sopranas)
MINDAUGAS JANKAUSKAS (tenoras)
STEIN SKJERVOLD (bosas, Norvegija)

Pianistai: Rokas ir Sonata Zubovai

Mušamieji: „Günter Percussion“ (vadovas Pavel Giunter)

Diriguoja RASA GELGOTIENĖ

„Klasika visiems“ koncertas vyks Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje
2016 m. gruodžio 10 d. 20 val.

Prisilieskite prie amžinosios klasikos!

„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) kolektyvų, trijų VU chorų „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) organizuojamas projektas.

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.

Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę į VU Šv. Jonų bažnyčią, visą dieną su pertraukėlėmis repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.

2015 m. projekte skambėjo Gabriel Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m. – pirmaisiais projekto metais – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“.