Veikla ir tradicijos

VEIKLA

Vilniaus universiteto choro „Pro musica“ veikla – tai ne tik nuolatinės repeticijos, bet ir dalyvavimas įvairiuose renginiuose, tokiuose kaip nacionalinės dainų šventės, Baltijos šalių studentų festivalis „Gaudeamus“, įvairūs Lietuvoje ir užsienyje organizuojami chorų konkursai. Taip pat nuolat rengiame naujas koncertines programas, skirtas įvairiai muzikai. Suprasdami būtinybę nuolat tobulėti ir siekti naujų iššūkių, aktyviai bendradarbiaujame su užsienio chorų vadovais – šiam tikslui organizuojame specialias choro stovyklas, vykstame į užsienio šalis ir kviečiame atvykti užsienio kolektyvus.

TRADICIJOS

Jau tradicinėmis tapo pavasarį organizuojamos choro stovyklos, skirtos tam tikrai muzikai ir papildomoms vokalo pratyboms. 2006 metais mokėmės Baroko muzikos, 2007 metais keletą stovyklos dienų skyrėme J. S. Bachui ir amerikietiškajai chorinei muzikai, 2008 metais – W. A. Mozarto „Requiem“, kurį atlikome gastrolių JAV metu. 2011 m. pradžios stovykla buvo skirta vienam didingiausių klasikos kūrinių – Giuseppe’s Verdi „Requiem“, kuriuo „Pro musica“ kartu su vietos atlikėjais Vokietijoje pasitiko 2011 metų pradžią, taip pat ir braziliškai muzikai, kurią choras atliko tų metų pavasarį vykusių gastrolių Brazilijoje metu.

Chore verda ir aktyvus vidinis gyvenimas – kasmet nepamirštame pakrikštyti mūsų naujokų, kolektyvo nariai tarpusavyje aktyviai bendrauja ir laisvalaikiu.

Kartu su kitais Vilniaus universiteto chorais – „Virgo“ ir „Gaudeamus“ kasmet rengiame vokalinį koncertą ir, sukvietę choro gerbėjus ir profesionalią komisiją, renkame geriausius atlikėjus įvairiose kategorijose.