„Klasika visiems“ 2017

PROJEKTE „KLASIKA VISIEMS 2017“ SKAMBĖS W. A. MOZARTO „REQUIEM“
Klasika visiems 2017

Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vadovė R. Gelgotienė)

kviečia dalyvauti jau šeštajame projekte „Klasika visiems“. Šiais metais atliksime Wolfgang Amadeus Mozart šedevrą „REQUIEM“

Mums talkins nuostabūs solistai –

sopranas Gunta Gelgotė
mecosopranas Ieva Prudnikovaitė
tenoras Ivan Gusev (Rusija)
bosas Šarūnas Šapalas.

Šiemet projektas vyks gruodžio 9 d., šeštadienį, repeticijų pradžia 10.00 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

„Klasika visiems“ koncertas įvyks gruodžio 9 d., šeštadienį, 20.00 val.

Registruokitės atsakydami į trumputę anketą adresu: www.promusica.lt/klasikavisiems2017

Prisilieskite prie amžinosios klasikos!

Papildoma informacija: www.facebook.com/KlasikaVisiems
Pasiteirauti: projektas@klasikavisiems.lt, tel. 861570818.

SKRAJUTE_Klasika_Mozart_Nauja

***

„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) kolektyvų, trijų VU chorų „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) bei VU kamerinio orkestro (vadovas Paulius Bernardas Koncė), organizuojamas projektas.

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Projekto dalyviai gali būti visi mylintys klasikinę muziką, pažįstantys muzikos raštą ir norintys muzikuoti gyvai. „Klasika visiems“ – labai atviras projektas, suburiantis įvairiausių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių atstovus. Įveikiamas net ir kalbos barjeras, nes muzikos kalba – universali.

Projektas praktiškai įgyvendinamas taip: dalyviai užsiregistruoja el. paštu, gauna nuorodas į natas ir balsų partijų įrašus internete, mokosi individualiai. Nurodytą dieną susirinkę į VU Šv. Jonų bažnyčią, visą dieną su pertraukėlėmis repetuoja atskirai balsais ir bendrai, o vėliau – visi kartu su solistais ir orkestru. Vakare parengtą kūrinį iškilmingame koncerte atlieka klausytojams.

2015 m. skambėjo Gabriel Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franz Schubert Mišios G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“, o 2012 m., pirmaisiais projekto metais, – Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem“. Šį amžino grožio, laikui nepavaldų šedevrą atliksime ir šiemet, 2017 m. projekte.