„Klasika visiems“ 2012

Pirmasis projektas „Klasika visiems 2012“ startavo su amžinuoju W. A. Mozart „Requiem“

Pirmaisiais edukacinio muzikinio projekto „Klasika visiems“ metais Vilniaus universiteto chorai „Pro Musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vadovė R. Gelgotienė) kartu su VU kameriniu orkestru pakvietė klasikinės muzikos entuziastus atlikti Wolfgang Amadeus Mozart opus ultimum – jo nemirtingąjį „Requiem“.

Pasirengimo projektui sesija vyko projekto dieną – gruodžio 8 d., šeštadienį, 10.00–18.00 val.
Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerto pradžia 19.00 val.

Atlikėjai:

JUNGTINIS „KLASIKA VISIEMS“ CHORAS
VILNIAUS UNIVERSITETO KAMERINIS ORKESTRAS (meno vadovas Paulius Bernardas Koncė)

Solistai:

GUNTA DAVIDČUKA (sopranas)
NORA PETROČENKO (mecosopranas)
MINDAUGAS ZIMKUS (tenoras)
NERIJUS MASEVIČIUS (bosas)
Dirigentė RAS GELGOTIENĖ

2012 m. startavęs unikalus edukacinis projektas „Klasika visiems“ nustebino ir sujaudino ne vieną. Nieko panašaus šalyje rengiama nebuvo. Projekto sumanytoja Vilniaus universiteto chorų vadovė Rasa Gelgotienė pakvietė visus muzikos raštą pažįstančius, gyvą muzikavimą ir klasikinę muziką mėgstančius žmones kartu su VU chorais ir kameriniu orkestru atlikti žymų klasikos kūrinį. Tai buvo W. A. Mozarto šedevras – „Requiem“.

Pagal projekto sumanymą, dalyviai turi individualiai ruoštis, mokytis partijas, o projekto dieną susirinkę į Vilniaus Šv. Jonų bažnyčią repetuoti balsais, visi drauge, su solistais, su orkestru. Vėliau iškilmingame vakariniame koncerte savo darbo rezultatą pristatyti gausiai susirinkusiai publikai.

Nuo pat pradžių projektas susilaukė didelio dalyvių susidomėjimo. Dainininkai registravosi iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, atvykdavo po kelis, grupelėmis. Nustebino dalyvių įvairovė – tai ir muzikos teoretikai, klasikinės muzikos radijo ir televizijos laidų vedėjai, muzikos mokytojai, chorvedžiai, buvę choristai, moksleiviai, senjorai, tėvai su vaikais ir t.t. Visus juos suvienijo meilė klasikinei muzikai ir noras gyvai atlikti garsų klasikos šedevrą.

Dalyvius labai nudžiugino itin gausiai susirinkusi publika – klausytojai užpildė Šv. Jonų bažnyčią taip, kad stovėjo vos per kelis metrus nuo atlikėjų.