Apie mus

2004 m. įkurtas Vilniaus universiteto mišrus choras „Pro Musica“ vienija daugiau kaip 70 narių, kurių dauguma sudaro Vilniaus universiteto (VU) alumnai, dėstytojai ir darbuotojai. Choro meno vadovė ir dirigentė – viena žymiausių Lietuvos chorvedžių Rasa Gelgotienė.

Choro tikslas – populiarinti chorinį dainavimą ir į jį įtraukti kuo daugiau Vilniaus universiteto alumnų, siekiant išlaikyti buvusius absolventus Vilniaus universiteto bendruomenės nariais.

Jau daugiau kaip 18 metų aktyviai koncertuojantis choras yra tapęs tikru Vilniaus universiteto (VU) „ambasadoriumi“ muzikinėje srityje tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Nacionaliniu ir tarptautiniu mastu pripažintas choras nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje – kolektyvas yra koncertavęs Ispanijoje, Italijoje, Ukrainoje, Belgijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Kazachstane, JAV, Kuboje, Brazilijoje, Meksikoje ir kt.

Nuo 2012 m. choras įgyvendina unikalų ir visuomenei atvirą muzikinį edukacinį projektą „Klasika visiems“, kuris kasmet pritraukia ne mažiau kaip 300 dalyvių ir visuomet susilaukia didelio publikos susidomėjimo.
Pagrindinė choro kryptis – didelės apimties chorinių kūrinių bei teminių programų rengimas bendradarbiaujant su kitais užsienio šalių universitetais ir profesionaliais atlikėjais.

Choro repertuarą sudaro tokie kūriniai kaip: V. A. Mocarto „Requiem“, Dž. Verdžio „Requiem“, L. van Bethoveno IX simfonija, J. S. Bacho „Magnificat“, A. Dvoržako „Stabat Mater“, F. Šuberto „Messe G-dur“, A. Vivaldžio „Magnificat“, Dž. Rosinio „Stabat Mater“, K. Orffo „Carmina Burana“ bei užsienio ir Lietuvos šiuolaikinių kompozitorių kūriniai.

Choras yra aktyvus konkursų, festivalių ir įvairių muzikinių programų dalyvis:

  • 2004 m. tarptautiniame chorų konkurse Ispanijoje, Asturijos regione choras užėmė III-iąją vietą už privalomąją programą, bei gavo specialųjį prizą už geriausią sambos atlikimą.
  • 2005 m. choras įvertintas „Aukso paukštės“ nominacija „Naujai suspindusios žvaigždės“ kategorijoje. Apdovanojimą įsteigė Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas.
  • 2012 m. 31-ajame Hajnowkos stačiatikių sakralinės muzikos konkurse Baltstogėje (Lenkija) choras pelnė pirmąją vietą.
  • 2013 m. Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurs iškovota III-ioji vieta I-o laipsnio mišrių chorų kategorijoje.
  • 2016 m. Balstogėje (Lenkija) vykusiame tarptautiniame konkurse „Cantu Gaudeamus“ choras mišrių chorų kategorijoje iškovojo Grand Prix.
  • 2023 m. savo 20-ąjį sezoną choras pradėjo įspūdinga premjera Lietuvoje – kartu su dar dviem VU chorais „Virgo“ ir „Gaudeamus“ bei profesionaliais atlikėjais – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO ir solistais pirmą kartą Lietuvoje atliko Ph.Glaso šešių kūrinių ciklą „Songs from Liquid Days“.

Asociacijos veiklą iš dalies finansuoja: