Donatas Zakaras

Chormeisteris

Gimęs 1979 m. talentingas Lietuvos kompozitorius, dirigentas ir chormeisteris muzikinę karjerą pradėjo nuo ankstyvo amžiaus. Klaipėdos E. Balsio menų gimnaziją baigė 1997 m., o Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo choro dirigavimo magistro (2003 m. pas Č. Radžiūną), kompozicijos bakalauro (2005 m.) ir kompozicijos magistro (2009 m. pas O. Balakauską), kur gavo solidžius pagrindus kūrybai.

Dalyvavo Europa Chor Akademie (Europos chorų akademija, Vokietija) veikloje; tris kartus buvo pakviestas į Tarptautinę Štutgarto Bacho akademiją (The International Bach Academy Stuttgart, Vokietija).

2003–2012 m. dainavo garsiajame Vilniaus savivaldybės chore „Jauna muzika“. Nuo 2006 metų dirbo Lietuvos liaudies kultūros centro Muzikos skyriaus vyresniuoju specialistu. Šiuo metu dirba Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Donato Zakaro kūriniai ne kartą skambėjo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir Vilniaus Kongresų rūmuose, pelnė prizų įvairiuose konkursuose. Jis yra kūręs muziką Moksleivių dainų šventėms, teatro pastatymams, instaliacijoms, reklamai, muzikiniams reginiams vaikams. Donatas taip pat yra pastebimas tarptautinėje muzikos scenoje. Jo choriniai ir instrumentiniai kūriniai skambėjo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose ir garsiose koncertų salėse.

Nuo vaikystės dainavęs choruose, Donatas Zakaras savo kūryboje jiems skiria nemažai dėmesio, išmano choro specifiką ir žmogaus balso galimybes. Tad išskirtinis kompozitoriaus vokalinės kūrybos bruožas – ypatinga pagarba dainininkui ir jo balsui. Daugeliui jo kūrinių būdinga giedra lyrika, skaidri faktūra, tonalus skambesys, kartais paįvairinami neįprastomis tembrinėmis kombinacijomis, aleatoriniais ar sonoristiniais efektais, vaidybos elementais bei postmodernaus humoro provokacijomis.

D. Zakaro muzika gali būti apibūdama kaip emocionali, gilios prasmės ir skambi. Jo kūriniai dažnai jungia klasikinę muziką su šiuolaikiniais elementais, taip kurdami ypatingą muzikinį pasaulį.

Ką man reiškia choras „Pro musica“?

Darbas su choru „Pro musica“ yra viena gražiausių patirčių mano gyvenime. Man didelė garbė ir atsakomybė dirbti su aukščiausio lygio Vilniaus universiteto choru, vienu skaitlingiausių mėgėjų chorų visoje Lietuvoje. Mano nuomone būtent tokie chorai palaiko gyvą Dainų švenčių tradiciją.

Choras turi labai jaukią, organizuotą ir nuoširdžią bendruomenę. Mane stebina atsakingas choristų požiūris į repeticijas ir jų lankomumas. Choro gyvenimas gausus įdomių projektų, koncertų, kelionių. Dėl tų dalykų, manau, reikėtų labai džiaugtis, kad kolektyvas turi tokią komunikabilią, kupiną idėjų ir sumanymų vadybininkę ir menininkę vadovę Rasą Gelgotienę.