Projektas „Klasika visiems“

„Klasika visiems“ – tai visų trijų Vilniaus universiteto („VU“) chorų „Virgo“, „Gaudeamus“ ir „Pro Musica“ kartu su VU kameriniu orkestru kiekvienais metais organizuojamas atviras muzikinis projektas, kurio metu bet kuriam natas pažįstančiam ir dainavimo patirties turinčiam muzikos gerbėjui (neribojant teritorijos) sudaroma galimybė savarankiškai išmokti „Klasika visiems“ parinktą kūrinį, koncerto dieną repetuoti jį kartu su choristais, solistais ir orkestru, o vakare tapti jungtinio choro dalimi ir išmoktą kūrinį atlikti klausytojams.

„Kad ir kaip neįtikėtinai skambėtų, ši projekto koncepcija pasiteisina. Dalyvių netrūksta, susidomėjimas auga, natas pažįstantys žmonės mielai įsitraukia į gyvą muzikavimą“, – pasakojo projekto sumanytoja ir VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė.

„Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

Kaip viskas vyksta? Preliminariai likus 2 mėnesiams iki „Klasika visiems“ koncerto viešai internetu paskelbiama registracija į šį muzikinį projektą. Užsiregistravusiems asmenims atsiunčiamos natos ir jie gali pradėti jį mokytis savarankiškai. Visą šį laikotarpį VU chorai taip pat repetuoja pasirinktą kūrinį, kad taptų „mokytojais“ kiekvienam į jungtinę repeticiją koncerto dieną atėjusiam dalyviui.

Kada ir kur vyksta „Klasika visiems“? Tradiciškai „Klasika visiems“ vyksta šv. Jonų bažnyčioje. Bendra repeticija įprastai prasideda nuo 10:00 val. (laikas gali būti patikslintas). Dieną vyksta atskiros repeticijos balsais su trumpomis pertraukomis, tada – bendra generalinė repeticija kartu su VU kameriniu orkestru bei solistais, o vakare (dažniausiai 20:00 val.) kūrinys atliekamas klausytojams.

Koncerto dieną vienos iš pertraukos metu taip pat vyksta jau tradicija tapęs „Pyragų konkursas“, kuriame projekto dalyviai gali pasivaržyti dėl iškepto pyrago pripažinimo geriausiu ar skaniausiu.

2022-aisiais vyks jubiliejinis – dešimtasis – „Klasika visiems“ projektas. Jo metu, kaip ir pirmaisiais projekto metais, bus atliekamas Wolfgang Amadeus Mozart šedevras „Requiem“.


Patirki šį nuotykį ir registruokis dainuoti kartu su Pro Musica!


Iki šiol įvykę šio projekto renginiai:

2023-ieji: Camille Saint-Saëns „Requiem”

2022-ieji: priešmirtinis W.A. Mozarto kūrinys „Requiem”

2021-ieji: įspūdingoji Carl Orff kantata „Carmina Burana“

2019-ieji: Ola Gjeilo „Saulėtekio mišios“ (Sunrise Mass)

2018-ieji: Camille Saint-Saëns „Kalėdinė oratorija“ (Oratorio de Noël, op 12)

2017-ieji: priešmirtinis W.A. Mozarto kūrinys „Requiem”

2016-ieji: įspūdingoji Carl Orff kantata „Carmina Burana”

2015-ieji: Gabrielio Fauré „Requiem“ skirta Prancūzijos teroro aukoms pagerbti

2014-ieji: Franzo Schuberto šedevras – Mišios G-dur

2013-ieji: baroko genijaus A. Vivaldi „Magnificat“

2012-ieji: priešmirtinis W.A. Mozart „Requiem”