Choro prezidentė

IRMA JANONYTĖ

Foto: Valters Pelns ©
Foto: Valters Pelns ©

Choro „Pro Musica“ prezidentė.

Mano pažintis su choriniu dainavimu prasidėjo dar pradinėse klasėse, kai tėvai nuvedė į muzikos mokyklą (šiuo metu tai Karoliniškių muzikos mokykla) mokytis skambinti pianinu. Tarp privalomų disciplinų muzikos mokykloje buvo ir chorinio dainavimo pamokos. Jau tuomet man labai patiko dainuoti bei koncertuoti su muzikos mokyklos choru. Beje, chore „Pro Musica“ yra ir daugiau choristų, baigusių mano lankytą muzikos mokyklą ir su kuriais aš susitikau tik atėjus dainuoti į „Pro Musica“.

Pradėjus studijuoti Vilniaus universiteto Teisės fakultete „atradau“ merginų chorą „Virgo“, vadovaujamą Rasos Gelgotienės. Tai jau buvo visai kitokia „pažintis“ su choriniu dainavimu nei aš iki tol įsivaizdavau: teko visiškai keisti dainavimo manierą, išmokti sudėtingą, bet įvairų repertuarą, įsisavinti sceninio įvaizdžio subtilybes ir pan. Tokios „pažinties“ pasekmės buvo labai aiškios – aš visam laikui “įsimylėjau“ chorinį dainavimą.

Baigus studijas ir pradėjus teisininkės karjerą, savo chorinę veiklą sustabdžiau, tačiau noras muzikuoti buvo labai stiprus, todėl 2014 m. prisijungiau prie choro „Pro Musica“. Pagrindinis veiksnys, nulėmęs būtent choro „Pro Musica“ pasirinkimą, be abejo buvo šio choro meno vadovė Rasa Gelgotienė, kuri man yra tikrasis lyderis ir pavyzdys.

„Pro Musica“ tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Tai galimybė atrasti visai kitą pasaulį ir išreikšti save. Dainuodama šiame chore aš nuolat turiu galimybę kartu su kitais choristais atlikti žymius klasikos bei šiuolaikinių autorių kūrinius, dalyvauti įvairiuose muzikiniuose projektuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Ką man reiškia būti choro prezidente? Buvimą choro „Pro Musica“ prezidente, pirmiausia, vertinu kaip didelį įsipareigojimą prieš choristus, kurie patikėjo man šias pareigas. Taip pat tai galimybė įgyti ir vadovavimo įgūdžių bei būti nuolatiniame mokymosi procese.

Aš labai noriu, kad kuo daugiau žmonių ateitų dainuoti į „Pro Musica“, o atėję dainuoti – norėtų likti šiame chore ir didžiuotųsi, kad yra tokio choro dalimi.