35-ąjį gimtadienį švenčiantį „Virgo“ pasveikinsime koncerte

Mūsų artimiausias koncertas vyks šį šeštadienį, spalio 24 d. 19 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje. Sveikinsime 35-ąją jubiliejų švenčiantį VU merginų chorą „Virgo“, kurį su „Pro musica“ sieja glaudūs kūrybinio bendradarbiavimo ryšiai. Ilgus metus „Virgo“ dainavusios choristės prieš daugiau kaip dešimtmetį įsteigė mūsų kolektyvą, o ir dabar buvusios merginų choro dainininkės darniai papildo mūsų sopranų ir altų gretas.

Kviečiame į šio šeštadienio koncertą, kuriame išgirsite ne tik mūsų atliekamus kūrinius, bet ir kitus sukaktuvininkių chorą sveikinančius kolektyvus. Tarp jų – VU choras „Gaudeamus“ ir svečiai iš užsienio – vienas geriausių Lenkijos vyrų choras. Šiam kolektyvui iš Vižisko miesto vadovauja garsus lenkų kompozitorius Piotr Janczak, kurio kūriniai pastaruoju metu užima svarbią vietą „Virgo“ repertuare.

Šeštadienį koncertuos ne tik pačios solinezantės, į sceną taip pat žengs ir visų laikų „Virgo“ choristės. Jos atliks kelis iš kartos į kartą perduodamus choro lobyno kūrinius, tarp kurių G.B.Pergolesi „Stabat Mater“. Atlikti šį kūrinį tapo neatsiejama kiekvieno kas penkerius metus švenčiamo choro jubiliejaus tradicija. Akomponuos su „Virgo“ dažnai koncertuojantis VU kamerinis orkestras.

Koncerte nestigs muzikinių sveikinimų ir staigmenų. Viena jų – pirmąkart pasirodys ir „Virgo“ merginas pasveikins VU vyrų choras, subūręs VU choruose dainuojančius vaikinus.

Šis koncertas yra finanlinis „Virgo“ jubiliejinių koncertų ciklo renginys. Prieš tai, spalio 21 d., trečiadienį, 19 val. merginos koncertavo Vilniaus universiteto planetariume, kur menininkė Kristina Inčiūraitė pristatė savo naujausią tarpdisciplininį projektą „Pakeisk visas sagas“. „Virgo“ dainininkės jame kvietė klausytojus pasimėgauti vizualiniu ir akustiniu bandymu permąstyti rutinizuotos kasdienybės problematiką. Choras atliko vieną populiariausių savo repertuaro kūrinių – K. Jenkinso „Adiemus“.

Įvairių epochų, žanrų ir stilių muziką dainuojantis „Virgo“ spalio 23 d., penktadienį, 19 val. kviečia į kitą koncertą. Šv. Jonų bažnyčioje choristės atiliks Bobo Chilcotto „Mažąsias džiazo mišias” (A Little Jazz Mass). Akomponuos kolektyvo chormeisterė Indrė Veličkaitė. Šiame koncerte klausytojai taip pat turės unikalią galimybę išgirsti vieną geriausių Lenkijos vyrų chorą ir skambiausius kompozitoriaus P. Janczak kūrinius.

1980-aisiais Vilniaus universiteto filologijos fakultete tuometinio dekano Balkevičiaus iniciatyva įsteigtas choras „Virgo“ šiuo metu vienija per 50 įvairių specialybių Vilniaus universiteto studenčių ir absolvenčių, o šis būrys kasmet pasipildo vis naujomis narėmis. Nuo 1981 m. chorui vadovauja Rasa Gelgotienė.

Aktyviai Lietuvoje ir svetur koncertuojantis, šalies ir savosios Alma mater vardą garsinantis „Virgo“ per 35-erius metus nuveikė išties nemažai: choras surengė daugybę koncertų, dalyvavo televizijos ir meno projektuose, daugybėje tarptautinių festivalių ir konkursų, iš kurių daugiau nei 20 kartų grįžo su apdovanojimais. „Aukso paukštės“ laimėtojas, daugkartinis Šimkaus konkurso laureatas choras „Virgo“ prieš dvejus metus vykusiame Lietuvos chorų konkurse pripažintas geriausiu moterų choru.

Merginos koncertavo beveik visose Europos šalyse, gastrolių keliai jas nuvedė ir į kitų žemynų scenas: publika aplodismentų atlikėjoms negailėjo JAV, Kanadoje, Japonijoje, Meksikoje, Brazilijoje, Kuboje, Argentinoje. Choras nuolat bendradarbiauja su įvairiais solistais ir orkestrais. Kolektyvo kūrybinis kelias užfiksuotas net šešiose kompaktinėse plokštelėse – dvi skirtos lietuviškai muzikai, trys – klasikinei, paskutinėje chorui akomponuoja didieji Šv. Jonų bažnyčios vargonai.

 

Nepraleiskite progos šį šeštadienį išgirsti vieną geriausių Lietuvos moterų chorų ir pasveikinti jį su gražiu jubiliejumi!