Atliksime S. Rachmaninovo šedevrą – „Nakties vigiliją“

Rachmaninov_skrajute_A6_sp_LTDžiaugsmingai pranešame, kad išsipildė sena choro „Pro musica“ svajonė – liepos 4 ir 5 d. Vilniuje ir Vievyje kartu su Maskvos technologijų universiteto kameriniu choru atliksime S. Rachmaninovo „Nakties vigiliją“.

Tai ne tik vienas pačių gražiausių ir sudėtingiausių rusų dvasinės muzikos, bet ir ko gero pasaulinės chorinės literatūros a cappella kūrinių. Jis žavi, užburia ir iki širdies gelmių sujaudina savo tyru, nepaprastai giliu ir visapusišku dvasingumu. Krikščioniškoje tradicijoje Nakties vigilija (lot. vigilia – budėjimas) reiškia naktinę kelių dalių liturgiją. Dažniausiai šios pamaldos siejamos su Šv. Velykomis – visos nakties budėjimu prie Kristaus kapo. Stačiatikių bažnyčia laikosi nuostatos, jog liturgija giedama a capella, be pritarimo instrumentais, taip pabrėždama, kad žmogaus balsas yra pats gražiausias Dievo sukurtas instrumentas. Itin plačią dinaminę ir testitūrinę skalę apimantis kūrinys reikalauja didelio vokalinio meistriškumo ir yra kupinas ryškios emocinės ekspresijos.

Choras „Pro musica“ savo repertuare nemažai dėmesio skiria sakralinei stačiatikių muzikai. Kolektyvas jau yra atlikęs P. Čaikovskio „Šv. Jono auksaburnio liturgiją“ ir nemažai kitų žymiausių rusų dvasinės muzikos autorių – A. Archangelskio, D. Bortnianskio, P. Česnakovo ir kt. – kūrinių. 2012 m. vykusiame 31-ajame Hainuvkos (Lenkija) stačiatikių sakralinės muzikos konkurse „Pro musica“ pelnė pirmąją vietą.

Koncertuose Vilniuje ir Vievyje solistų partijas atliks tarptautinių konkursų laureatai Anna Chrapko ir Aleksandras Trutnevas. Diriguos Maskvos technologijų universiteto choro vadovas Ivanas Samoilovas ir choro „Pro musica“ meno vadovė Rasa Gelgotienė. Skambės dalys: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 15.

 

Koncertai vyks:

Liepos 4 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje (bilietus platina Bilietai.lt)

Liepos 5 d., antradienį, 19:30 val. Šv. Onos bažnyčioje Vievyje (koncertas nemokamas)

 

Nepraleiskite progos išgirsti šį rusų klasikos šedevrą.