“Klasika visiems” kviečia!

Projektas “Klasika visiems” kviečia muzikos mylėtojus kartu atlikti C.Saint-Saenso “Kalėdinę oratoriją”

Jau septintus metus iš eilės trys Vilniaus universiteto (VU) chorai – “Pro musica”, “Virgo” ir “Gaudeamus” – kviečia muzikos mėgėjus ir profesionalus dalyvauti muzikiniame-edukaciniame projekte “Klasika visiems”. Šiemet projektas vyks gruodžio 15 d., šeštadienį, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje, o jam pasirinkta C.Saint-Saenso “Kalėdinė oratorija”. Tai bene dažniausiai atliekamas šio didžiojo prancūzų romantiko kūrinys. Oratorija, kuri savo struktūra primena ir kantatą, sukurta penkiems solistams, mišriam chorui, vargonams, styginiams ir arfai.

“Klasika visiems” – atviras projektas visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, gyvenamosios vietos, užsiėmimo, kalbos ar kitų aspektų. Ankstesniuose projektuose susitiko kelios kartos – dalyvavo muzikos mokytojai ir jų buvę mokiniai iš visos Lietuvos ir net kitų Europos šalių. Vienintelis reikalavimas projekto dalyviams – nors šiek tiek pažinti muzikinį raštą. Taip pat projekto dalyviams būtina užsiregistruoti. Pastaba: altų ir sopranų registracija jau sustabdyta.

Projektu siekiama klasikinės muzikos mylėtojus tiesiogiai įtraukti į gyvą muzikavimą ir leisti bent vienai dienai pasijusti didelės choristų bendruomenės dalimi. Kaip? Užsiregistravusiems dalyviams išsiunčiamos natos, tad su kūriniu ir savo balso partija jie susipažinti gali iš anksto, o projekto dieną Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje vyksta balsinės ir bendros repeticijos. Pertraukų metu dalyviai ir choristai turi progą susipažinti ir pabendrauti. Vakare vyksta didžioji šventė – koncertas.

Nors projekto idėją VU chorų vadovė ir “Klasika visiems” sumanytoja Rasa Gelgotienė parsivežė iš JAV, tačiau Lietuvoje ir net aplinkinėse šalyse jam nėra analogų. “Iš pradžių projektas buvo vadinamas eksperimentu ar išbandymu, tačiau greitai tapo tradicija ir muzikos švente. “Klasika visiems” jau turi nuolatinių dalyvių, kasmet laukiančių šio projekto, o pernai sulaukė ir tarptautinio dėmesio – į projektą dalyviai vyko ir iš Jungtinės Karalystės, Liuksemburgo, Vokietijos, Ispanijos”, projekto sėkme džiaugiasi R.Gelgotienė ir priduria, jog toks projektas rodo Lietuvą esant aukštos kultūros šalimi.

“Klasika visiems” organizatoriai šiemet planuoja priimti apie 250 dalyvių, o vien per porą pirmųjų registracijos savaičių dalyvauti jau užsiregistravo per 150 dalyvių. Registruotis dar galima adresu www.promusica.lt/klasikavisiems2018.

Repeticijos gruodžio 15 d., šeštadienį, prasidės 10.00 val., koncertas – 20.00 val. Repeticijos ir koncertas vyksta Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

Papildoma informacija Pro Musica Facebook paskyroje
Pasiteirauti: projektas@klasikavisiems.lt , tel. +370 615 70818.