KVIEČIAME Į „PRO MUSICA“ JUBILIEJUI SKIRTĄ FOTOGRAFIJŲ PARODĄ VILNIAUS SENAMIESTYJE

Veiklos dešimtmetį minintis Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ kviečia apsilankyti fotografijų parodoje „Choras iš arti“. Septynių autorių fotografijose – choro kasdienybė repeticijų, koncertų, jų užkulisių, švenčių ir gastrolių metu. Paroda veiks iki vasario mėn. pabaigos Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje kavinėje „Mano Guru“ (Vilniaus g. 22/1, Vilnius). Parodos lankymas nemokamas.Dainavimas Lietuvoje turi gilias tradicijas, paveldėtas nuo sutartinių ir kaimo vakarojimų laikų. Chorai šaliai sunkiais laikais padėjo saugoti tautinę kultūrą ir dvasią. Pasikeitus laikams, pasikeitė ir šių kolektyvų pobūdis bei įvaizdis. „Šia paroda norime ne tik prasmingai paminėti „Pro musica“ dešimties metų jubiliejų, bet ir atskleisti šiuolaikinio – kur kas dinamiškesnio bei įvairesnio – choro portretą“, – sakė „Pro musica“ meno vadovė Rasa Gelgotienė.Fotografijose įamžintomis akimirkomis siekiama praskleisti uždangą ir pristatyti choro gyvenimą iš arčiau nei įprasta. Ši paroda siūlo peržengus skiriamąją scenos ribą užmegzti artimesnį santykį tarp atlikėjo ir klausytojo. Ji kviečia įsitikinti, kad kultūra gimsta ne tik didžiosiose scenose, o priešingai – kiekvienas galime tapti jos dalimi. Paroda jau buvo eksponuojama PC „Panorama“ ir Vilniaus universiteto komunikacijos centre (MKIC). „Ekspozicijos erdvės pasirinktos neatsitiktinai – norime, kad kiek įmanoma daugiau žmonių – t. y. tiek VU studentai, tiek vilniečiai – pamatytų, kuo gyvena šiuolaikinis choras, koks gražus ir turtingas yra jo ir dainuojančio žmogaus pasaulis“, – kalbėjo R. Gelgotienė.

2004 m. spalio mėn. susibūręs Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos žanrus. Pasirinkęs stambių chorinių-simfoninių formų repertuarinę kryptį, kolektyvas jau yra atlikęs W. A. Mozarto ir G. Verdi „Requiem“, G. Rossini ir A. Dvorako „Stabat Mater“, J. S. Bacho „Magnificat“, L. Van Bethoveno IX simfoniją, A. Ramirezo „Misa Criolla“, D. Fanshawe „African Sanctus“ ir daugelį kitų kūrinių.

„Pro musica“ pasirodymus rengia Lietuvoje ir užsienyje – kiek daugiau nei prieš mėnesį grįžo iš įsimintinų, ukrainiečiams palaikyti skirtų, gastrolių Kijeve, taip pat koncertavo Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Rusijoje, Kuboje, Gruzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Meksikoje, JAV, Danijoje, Brazilijoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Kazachstane, Prancūzijoje, Armėnijoje, Švedijoje, Latvijoje ir kitose šalyse. Choras „Pro musica“ vienija į šį kolektyvą susibūrusius Vilniaus universiteto studentus, alumnus, dėstytojus, darbuotojus bei muzikos mėgėjus.