Minint Lietuvos šimtmetį chorui „Pro musica“ – itin garbinga misija

lithuania-flagVilniaus universiteto (VU) chorams „Virgo“ ir „Gaudeamus“ šiemet teks itin garbinga misija – vasario 16 d. Vilniaus S. Daukanto aikštėje Baltijos vėliavų pakėlimo ceremonijoje giedoti Lietuvos, Latvijos, Estijos valstybinius himnus. Diriguos VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė, akomponuos Lietuvos kariuomenės orkestras. O prieš visoje Lietuvoje suskambant pagrindiniams šimtmečio simboliams – varpams, chorai kartu su Merūnu Vitulskiu atliks šimtmečio daina išrinktą, tautos giesme vadinamą „Lietuva brangi“, kurią diriguos Kauno valstybinio choro vadovas P. Bingelis.

Ceremonijoje S. Daukanto aikštėje dalyvaus daugybė garbingų svečių, prezidentų, Europos Sąjungos ir tarptautinių organizacijų vadovų, monarchų. Į šias iškilmes Prezidentės kvietimu atvyks Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Islandijos, Ukrainos, Gruzijos prezidentai, Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas, Europos Komisijos Pirmininkas, taip pat Švedijos ir Danijos karališkųjų šeimų atstovai. Renginį tiesiogiai transliuos Nacionalinė televizija.

Šiemet vasario 16-ąją himnus ir patriotinius jausmus žadinančias dainas atlikdami Vilniaus universiteto chorai sutinka Lietuvoje, nors jau beveik tradicija tapo, kad kolektyvai šia proga koncertuoja svetur. „Su Vilniaus universiteto chorais Lietuvos Valstybės bei nepriklausomybės atkūrimui paminėti skirtus koncertus esame surengę visame pasaulyje – JAV, Argentinoje, Urugvajuje, Brazilijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Vengrijoje, Čekijoje ir kitose šalyse. Nepaprastai džiaugiamės šiemet Tautišką giesmę galėję giedoti šioje didelėje šventėje kartu su visa Lietuva. Tai pakilus jaudulys, džiaugsmas, o kartu ir didžiulė atsakomybė“, – emocijomis dalinosi trijų Vilniaus universiteto chorų vadovė Rasa Gelgotienė. Dirigentė pabrėžė, kad choristai buvo taip užsidegę ir pasišventę, kad Latvijos ir Estijos himnus išmoko mintinai. „Juos atliksime be natų“, – sakė Lietuvos chorvedžių sąjungos pirmininkė.

Vakare mišrus Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ surengs dar vieną koncertą „Vilniaus klubo“ nariams, kuriame atliko lietuvių kompozitorių kūrinių programą.