Jubiliejinis, dešimtasis „Klasika visiems“ projektas

„Klasika visiems“ švenčia jubiliejinį dešimtąjį sezoną! 2022 m. lapkričio 12 d., šeštadienį, 20:00 val. Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje, skambės Wolfgang Amadeus Mozarto šedevras – mišios „Requiem“.

„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro kartu su trijų VU chorų „Pro Musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) organizuojamas projektas, kuris kviečia visus klasikinę muziką ir dainavimą mylinčius žmones įsitraukti į gyvą muzikavimą, prisiartinti prie klasikinės muzikos lobyno bei bendrame jungtinio choro skambesyje suvienyti balsus skleidžiant kūrybingo bendradarbiavimo idėją.

Šiemet prie „Klasika visiems“ jungtinio choro prisijungia VU kamerinis orkestras (vad. Modestas Jankūnas) ir VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ atlikėjai (vad. Albinas Kučinskas). „Requiem“ solines partijas atliks žinomi Lietuvos atlikėjai – Nora Petročenko (mecosopranas), Gunta Gelgotė (sopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Kšištof Bondarenko (bosas).

W. A. Mozarto „Requiem“ projekto jubiliejui pasirinktas neatsitiktinai – tai buvo pirmasis „Klasika visiems“ rėmuose atliktas kūrinys! 1791 metais sukurto chorinio šedevro kilmė dar ir šiandien yra apgaubta paslapties šydo, suteikiančio kūriniui dar daugiau intrigos ir emocijos. Pagal populiarią legendą Mozartą aplankė „tamsus nepažįstamasis“, norėdamas užsakyti gedulingas mišias už mirusiuosius. Klasikas, jau tuo metu būdamas silpnos sveikatos ir trapios būsenos įtikėjo, kad „Requiem“ jis rašo būtent sau. Kompozitorius mirė nespėjęs iki galo pabaigti mišių skirtų atlikti 4 solistams, mišriam chorui ir orkestrui. Kompozicija buvo užbaigta jo mokinio. Šis kūrinys tapo Mozarto „gulbės giesme“, kurioje magiškai susipina gyvenimas ir mirtis, šlovingi tekstai ir dieviška muzika.

„Klasika visiems“ jungtinio choro ir orkestro dirigentė Rasa Gelgotienė.

Koncerto pradžioje VU kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Modestas Jankūnas) atliks Carl Nielsen kūrinį „ Mažoji siuita styginiams” op. 1.

Projektą finansuoja Valstybinis studijų fondas.

? Durys atidaromos: 19:30

? Koncerto trukmė: ~1:15 val.

? Bilietus įsigyti bus galima nuo spalio 19 dienos! Bilietus platina bilietai.lt

? Nuolaidos: Studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems ir VU darbuotojams taikoma nuolaida. Prie įėjimo būtina pateikti galiojantį nuolaidą suteikiantį pažymėjimą.

? Bilietus bus galima įsigyti ir vietoje, tačiau jų skaičius ribotas.

? Vaikai iki 7 metų neįleidžiami.