Koncertavome garsiojoje Manuel de Falla koncertų salėje Grandoje

Festivalio plakatas

Festivalio plakatas

Kovo 9–13 d. Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ lankėsi gastrolių pietinėje Ispanijoje, Andalūzijoje. Įspūdingais maurų rūmais Alhambra garsėjančiame Granados mieste kolektyvas dalyvavo I tarptautiniame chorų festivalyje „Cantemos“. „Pro musica“ publikai prisistatė lietuvių liaudies dainomis ir drauge su festivalyje dalyvavusiais ispanų chorais atliko W. A. Mozarto „Requiem“.

Festivalis vyko koncertų salėje „Auditorio Manuel de Falla“, pavadintoje žymaus ispanų kompozitoriaus vardu. Prie to paties kalno, ant kurio stūkso tūkstantmetė Alhambra, šlaito prigludusi 1978 m. pastatyta moderni koncertų salė talpina net 1240 klausytojų. 1921–1939 m. kompozitorius M. de Falla gyveno Grandoje, čia rengė „El Concurso del Cante Jondo“ – „giliojo dainavimo“ – konkursą. Taip buvo apibūdinami flamenko menai – dainavimas, muzika ir šokis – kuriuos menininkas norėjo skatinti ir populiarinti. Kompozitoriaus organizuojamą konkursą labai rėmė kitas garsus Granados sūnus – poetas ir dramaturgas Frederico Garcia Lorca.

Akimirkos iš W. A. Mozart „Requiem“ repeticijos

Akimirkos iš W. A. Mozart „Requiem“ repeticijos

Na, o garsus Lietuvos sūnus – chorvedys, buvęs Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas profesorius Algis Zaboras šiuose kraštuose garsina Lietuvos vardą ir jos muzikinę kultūrą. „Labai džiugu, kad festivalį rengia ir mus į jį pakvietė Ispanijoje jau ne vienerius metus gyvenantis mūsų tautietis, mano kolega Algis Zaboras“, – pasakojo „Pro musica“ meno vadovė ir vyr. dirigentė Rasa Gelgotienė. Pasak chorvedės, A. Zaboras Lietuvos vardą garsina, prie Granados ir visos Andalūzijos chorinio gyvenimo prisideda ne tik rengdamas šį festivalį, bet ir vadovaudamas keliems vietos chorams bei orkestrui.

Pats festivalio sumanytojas ir organizatorius A. Zaboras minėjo, kad festivalis iš tikrųjų rengiamas jau septynerius metus iš eilės. Šiemet jis pirmas todėl, kad pasikeitė jo globėjai ir pavadinimas. Šiųmečio festivalio sėkmė – vos per kelias savaites buvo išpirkti beveik visi baigiamojo koncerto bilietai – leidžia tikėtis, kad jis bus rengiamas ir vėl.

Taip sutapo, kad iškilmingasis festivalio koncertas vyko kovo 11-ąją – mums, lietuviams, labai svarbią dieną. Tačiau ši diena taip pat svarbi ir Ispanijai, ją minimos 2004 m. įvykdytų terorizmo išpuolio aukų atminimas. Jam ir buvo skirtas W. A. Mozarto „Requiem“. Lietuvos nacionalinės šventės dieną per generalinę repeticiją visiems dalyvavusiems chorams „Pro musica“ sugiedojo Tautinę giesmę, kurią palydėjo audringi plojimai.

„Pro musica“ prieš koncertą Granadoje

„Pro musica“ prieš koncertą Granadoje