Šią vasarą – įspūdingi koncertai Lietuvos uostamiestyje

KlaipedaLiepos 4–6 dienomis „Pro musica“ dalyvavo Lietuvos uostamiestyje vykusiame tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje „Klaipėdai – Baltijos daina“. Jame kolektyvas su kitais chorais surengė net du koncertus. Šis Baltijos šalių chorų festivalis darniai įsiliejo į Valstybės dienos minėjimo renginius.

Liepos 4 d. 22 val. Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčioje „Pro Musica“ ir Vilniaus universiteto mišrus choras „Gaudeamus“ kartu su savo nepakartojamais scenos partneriais Naujų idėjų kameriniu orkestru atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ („Sunrise mass“). Dirigavo VU chorų meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

Na o liepos 6-osios vakarą Klaipėdos vasaros koncertų estradą sudrebino solidus renginys, skirtas Valstybės dienai. Garsūs chorai, muzikantai ir solistai atliko Carlo Orffo sceninę kantatą „Carmina burana“.

Atlikėjų pajėgas sudarė: Vilniaus universiteto mišrūs chorai „Gaudeamus“ ir „Pro Musica“, Rygos J.Medinš muzikos mokyklos berniukų ir jaunuolių choras, sąjungos „Estonia“ mišrus choras, Rygos universiteto mišrus choras „Juventus“, Klaipėdos choras „Aukuras“.

Akompanavo fortepijoninis duetas Sonata ir Rokas Zubovai, mušamųjų instrumentų grupė „Giunter Percussion“. Solistų partijas atliko: Gunta Gelgotė (sopranas), Rafailas Karpis (tenoras), Steinas Skjervoldas (baritonas). Dirigavo – Alfonsas Vildžiūnas.

„Toks renginys Klaipėdoje vyksta pirmą kartą. Dalyvauja labai daug žvaigždžių ir žinomų chorų. Visi su mielu noru sutiko atvykti. Atsiliepė estai ir latviai. Pasiruošėme, tikimės, kad sulauksime klausytojų dėmesio šiame šventiškame iškilmingame koncerte“, –prieš renginį kalbėjo dirigentas A. Vildžiūnas.

Vilniaus universiteto chorų vadovė R. Gelgotienė pabrėžė, kad tai pirmas ir labai sėkmingas tokio pobūdžio festivalis Klaipėdoje, kurį rengdamas milžinišką kūrybinį ir organizacinį darbą nuveikė A. Vildžiūnas. Dėkodama organizatoriui ir sumanytojui, ji išreiškė viltį, kad festivalis bus rengiamas toliau, plėtojamas ir stiprinamas.

„Carmina burna“ koncertas buvo finalinis chorinės muzikos festivalio „Klaipėdai – Baltijos daina“ renginys. Po jo, 21 val. Vasaros koncertų estradoje kartu su viso pasaulio lietuviais buvo giedamas Lietuvos himnas. Festivalis uostamiestyje iš viso vyko tris dienas.