Gastrolės Jungtinėse Amerikos Valstijose

Spalio 29 d. – lapkričio 5 d. „Pro musica“ lankysis gastrolių Jungtines Amerikos Valstijose, kur Vėlinių proga surengs koncertus Niujorke ir Vašingtone. Choras savo giesmėmis papuoš šių Amerikos miestų lietuvių bendruomenių renginius, kuriais jos paminės Anapilin iškeliavusius gimines, artimuosius ir draugus.

Koncertuose skambės Karlo Jenkinso „Mišios už taiką“ (A Mass For Peace), dalys iš Gabrielio Fauré „Requiem“, taip pat lietuvių kompozitorių kūriniai. Choras atliks J. Naujalio, L. Abario, A. Raudonikio ir kitų autorių dainas. Klausytojai išgirs Vėlinėms itin tinkantį Vytauto Kernagio „Baltą paukštį“.

„Muzika tokiomis progomis labai svarbi, ji padeda susikaupti, nurimti, apmąstyti praeitį, ji tiesiog nuskaidrina širdis“, – sakė choro meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė. Anot chorvedės, kolektyvo nariai taip pat džiaugiasi, kad gali prisidėti prie lietuvybės skatinimo ir puoselėjimo už Atlanto.

Choras „Pro musica“ savo gretose vienija per 60 Vilniaus universiteto studentų, absolventų, dėstytojų ir darbuotojų. Nuo susikūrimo 2004 m. kolektyvas daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose bei festivaliuose, Dainų šventėse. Choro specializacija – didelės apimties chorinės klasikos partitūros ir originalios tematinės programos.

Koncertas Niujorke vyks spalio 31 d., šeštadienį, 12.30 val. lietuviams svarbioje ir brangioje Švč. Mergelės Marijos Apreiškimo bažnyčioje Brukline, koncertas Vašingtone – lapkričio 2 d., pirmadienį, 19 val. Šventosios žemės Amerikoje pranciškonų vienuolyne. Pastarąjį koncertą organizuoja Lietuvos Respublikos ambasada JAV.